Pirelli, BM Global Compact Girişimi’nin lideri konumunda!

Pirelli, BM Global Compact Girişimi’nin lideri konumunda!

UN Global Compact LEAD katılımcısı olduğu teyit edilen Pirelli, otomobil ve yedek parça sektöründen bu grupta yer alan dünya çapında tek şirket oldu. Bu yıl, 37 şirketten oluşan Global Compact LEAD Girişimi, UN Global Compact’in On İlkesinin uygulanması konusunda dünyada en yüksek taahhütte bulunan grupları bir araya getiriyor.

Pirelli CEO’su ve Başkan Yardımcısı Marco Tronchetti Provera şu açıklamada bulundu: “Pirelli için endüstri demek inovasyon demektir. Bunun anlamı da değişime herkesin yararına olacak ve çevreyi koruyacak şekilde ivme kazandırmaktır. Pirelli’nin Birleşmiş Milletler Global Compact LEAD katılımcısı olduğunun teyit edilmesi gibi somut sonuç getiren aksiyonlarla zor hedeflere ulaşmak için sürekli çalışmamızın da tanınması bizi gururlandırıyor.”

UN Global Compact CEO’su ve İcra Direktörü Sanda Ojiambo şöyle konuştu: “LEAD şirketleri, UN Global Compact ile en üst düzeyde etkileşim içinde olan bir grubu temsil ediyor. Bugün dünyanın LEAD katılımcısı olduğu açıklananlar gibi sürdürülebilirlik performanslarını geliştirmek için sürekli çalışan ve daha iyi bir dünya için aksiyon alan her ölçekte şirkete her zamankinden daha fazla ihtiyacı var.”

Lider katılımcı olmak için en az iki çalışma alanında aktif olunması gerekiyor

Birleşmiş Milletler Global Compact girişimi, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi konumunda bulunuyor. Bir şirketin LEAD katılımcısı olabilmek için en az iki UN Global Compact Çalışma Alanında aktif olması gerekiyor. Her çalışma alanı, sürdürülebilirliğin karmaşık konularını çözmek ve küresel amaçların yararına inovasyonlar sunmak için iş dünyasını, yerel ağları, akademiyi, sivil toplumu ve hükümetleri bir araya getiriyor.  Katılımcıların ayrıca kaydettikleri ilerlemelerinin iletişimini On İlke’nin uygulanmasındaki gelişmeleri detaylandırarak yıllık sürdürülebilirlik raporları aracılığıyla yapması bekleniyor. 

Pirelli’nin 2004 yılında katıldığı UN Global Compact girişiminin parçası olmak, etkin çözümlerin kalkınmaya ekonomik, sosyal ve çevresel sermaye entegre edilerek bütünsel bir yaklaşımla araştırılması, sürdürülebilir şirketlerin ve paydaşların ortak çabalarına dayanması gerektiği konusundaki inancının altını çiziyor.

Add a Comment

Your email address will not be published.